Чого не їли предки наші

195,0 грн.

Букіністичне видання. Стан книги відмінний. Не читана.

«Чого не їли предки наші: українська кухня за «Енеїдою» І.П. Котляревського»,  за такою назвою, до 100-річчя відкриття пам’ятника Котляревському в Полтаві, вийшла дослідницька ілюстрована робота за поемою «Енеїда». Вона повністю присвячена автентичній українській кухні часів козацтва.

«Енеїда» — це не книга з кулінарії. Це енциклопедія життя Полтавщини останньої чверті ХVІІІ — початку ХІХ століття. Але з неї можна дізнатися, що люди їли у містах та селах щодня, чим пригощали гостей, які продукти козаки брали із собою у похід. Для української кухні характерним є використання великої кількості жирів, і в поемі це відображено. Сало, борщі, супи швидко компенсують енергетичні витрати організму, тому їх їли щодня. Найчастіше ж козаки готували куліш. При собі вони завжди мали пшоно, сало, сіль, цибулю. Знайшли води, залили нею складені в казан продукти — й обід готовий.

Борщ, в ті часи, лише віддалено нагадував сьогочасний. Адже тоді не було ні картоплі, ні томатів. Принаймні, в часи, коли Котляревський писав свою поему, на кухні середнього дворянства їх не було. Борщ варився обов’язково на буряковому квасі. Буряк нарізали великими шматками й заливали водою. Він перекисав, набував яскравого кольору й кислого смаку. Потім буряк нарізали соломкою й обсмажували з грудинкою, це звалося шпундри. Далі усе заправляли квасом і варили. Під кінець додавали капусту й зелень.

 

На суму менше 100 гр, тимчасово, не маємо можливості висилати (На сумму менее 100 ГР, временно, высылать не имеем возможности)

Повний перелік книг нашої крамниці (Полный перечень книг (прайс) нашего магазина в формате Excel)ТУТ

Книжкова крамниця ЗНАВЕЦЬ вітає ВАС. Ми невеличка крамниця в місті Миколаєві. В інші населені пункти висилаємо книги НОВОЮ ПОШТОЮ (післяплата або переплата) та УКРПОШТОЮ (тільки передплата) (Книжный магазин «ЗНАТОК» приветствует ВАС. Мы небольшой магазин в городе Николаеве. В другие населенные пункты ПО ВСЕМУ МИРУ высылаем книги НОВОЙ ПОЧТОЙ (наложенный платеж и предоплата) и УКРПОЧТОЙ (предоплата)

Ми на Фейсбуці (Мы на Фейсбуке) — https://www.facebook.com/znatokus

Це ми сьогодні

 

 

1 в наличии

Детали

Назва (Название):

Чого не їли предки наші: Українська кухня за «Енеїдою» І. П. Котляревського

Автори

Закладний М. та В.

Видавництво (Издательство и год издания)

Дивосвіт, 2005

Обкладинка (Переплет)

тверда

Формат

130х200 мм (стандартний)

Кількість сторінок (Количество страниц)

184